به گزارش کمیسیون ملی یونسکو در ایران، مراسم بزرگداشت “هفتۀ جهانی یادگیری از طریق ابزارهای الکترونیکی همراه ۲۰۱۹” از تاریخ ۴ تا ۸ ماه مارس سال ۲۰۱۹ میلادی مطابق با ۱۳تا ۱۷ اسفند ۹۷ توسط یونسکو در مقر این سازمان در پاریس برگزار خواهد شد.

این مراسم، در چارچوب برگزاری یک کنفرانس شامل: کارگاه‌های مخلتف آموزشی، سمپوزیوم، مجمع عالی‌رتبه سیاست‌گذاری و سمینار پژوهشی برپا می‌شود و هدف آن، آشنایی با چگونگی استفاده از قدرت هوش مصنوعی و فناوری‌های جدید ارتباطات و اطلاعات، به‌منظور دسترسی به آموزش با کیفیت و یادگیری مادام‌العمر است. در این رویداد، طیف وسیعی از سیاست‌گذاران، مدیران پژوهشی، آموزشیاران، محققان و نمایندگان سازمان‌های غیردولتی و بین‌المللی و شرکت‌های خصوصی از سراسر جهان حضور خواهند داشت.

شایان ذکر است که هدف کلی از بزرگداشت هفته جهانی یادگیری از طریق ابزارهای الکترونیکی همراه، که به‌طور معمول در ماه‌های فوریه و مارس میلادی برگزار می‌شود، آگاهی رساندن به کشورهای عضو یونسکو و سایر کشورها درخصوص چگونگی استفاده از قدرت فناوری‌های ارتباطات و اطلاعات برای بهبود شرایط آموزشی است. بر این اساس یونسکو هر سال در مقر خود در پاریس با برپایی مراسمی، هفته جهانی یادگیری از طریق ابزارهای الکترونیکی همراه را گرامی می‌دارد و از کارشناسان و سیاست‌گذاران   سراسر جهان دعوت به‌عمل می‌آورد تا در این رویداد مهم شرکت نمایند.