جایزه نوآوری در یادگیری دیجیتالی کرسی یونسکو

رسالت اصلی کرسی یونسکو در آموزش و یادگیری الکترونیکی، گسترش بهره‏مندی از فناوری‏های نوین یادگیری الکترونیکی جهت ارتقاء توانمندی حرفه‏ای شهروندان، ساکنین مناطق روستایی و حاشیه شهرها، و سایر افرادی میان اقشار مختلف جامعه است که فرصت آموزش و یادگیری در افزایش دانش شغلی و کیفیت زندگی خود از روش‏های سنتی را ندارند. فناوری‏های نوین یادگیری الکترونیکی فرصتی را فراهم کرده است تا بتوان، با هزینه کم، در حجم بالا و در هر زمان ممکن، شهروندان را با آخرین دانش روز مرتبط با نیازهای روزمره زندگی‏شان، به منظور توانمندسازی آنها، آشنا نمود و علاوه بر آن شرایطی را فراهم نمود تا از وضعیت اقتصادی بهتری بهره‏مند شوند.

به همین منظور کرسی آموزش و یادگیری الکترونیکی یونسکو طرح “جایزه نوآوری در یادگیری دیجیتال کرسی یونسکو” را تدارک دیده است تا فرصتی برای علاقمندان توانمند در تولید محتوای دیجیتالی که با این ایده موافقند، فراهم شود تا با همکاری بتوان از طریق فناوری‏های نوین  آموزش و ‏ یادگیری الکترونیکی،  تا حدی نیاز کشور در این زمینه را تحقق بخشید.

برای شروع کار فعلا در اولین دوره از این جایزه، که کلیه اقدامات برخط خواهد بود، موضوع تفکیک پسماند (زباله) در مبدأ انتخاب شده است. علاقمندان به شرکت در این جایزه باید در موضوع تفکیک پسماند در مبدأ، محتوی دیجیتالی مناسب با مشخصاتی که در اطلاعیه جایزه آمده است را تهیه نمایند و در اختیار کرسی یونسکو قرار دهند. به بهترین محتوای دیجیتالی تولیدی که توسط شهروندان ارزیابی خواهد شد لوح تقدیر و تندیس کرسی آموزش و یادگیری الکترونیکی یونسکو اهدا خواهد شد. 

از آنجا که کرسی در حال تهیه سایت مناسب برای اجرای این اقدام است، و از طرفی علاقمند می‏باشد هر چه زودتر مرحله اول این جایزه را آغاز نماید، از علاقمندان تقاضا دارد پرسش‏های احتمالی خود را فعلا از طریق ایمیل info@ucet.ir با کرسی در میان بگذارند.

موضوع تولید محتوای دیجیتالی: تفکیک پسماند (زباله) در مبدأ 

هدف: تولید محتوای دیجیتالی چندرسانه‏ای قابل انتشار در فضای شبکه‏های اجتماعی

مشخصات: محتوای دیجیتالی باید حدکثر 30 ثانیه باشد (کمتر هم باشد بهتر است).

کیفیت کاربردی:  انتقال مفاهیم یادگیری  چند ساعته را در کمتر از 30 ثانیه منتقل نماید.

بستر انتشار: اینترنت و بر روی کلیه گوش‏های همراه هوشمند

جایزه: لوح سپاس و تندیس کرسی آموزش و یادگیری الکترونیکی یونسکو

زمان: شروع  1 اسفند 1397 ، پایان 31 خرداد 1398

نحوه ارزیابی: ارزیابی بصورت برخط و از طریق آراء شهروندان انجام خواهد شد.

مالکیت معنوی: مالکیت معنوی “برنده جایزه” متعلق به شخص برنده خواهد بود. کرسی یونسکو می‏تواند با ذکر نام فرد یا سازمان برنده جایزه از آن در امور غیر تجاری استفاده نماید.

نحوه ارسال: تولید کنندگان محتوای دیجتالی تا اطلاع بعدی و تا زمان آماده شدن سایت جایزه می‏توانند تولید محتوای خود را از طریق ایمیل info@ucet.ir  ارسال نمایند و اگر سوالی داشته باشند از طریق اطلاعاتی که در سایت کرسی آموزش و یادگیری الکترونیکی به آدرس  ucet.ir موجود است اعلام و پیگیری نمایند.

دبیرخانه

جایزه نوآوری در یادگیری دیجیتال کرسی یونسکو