Menu

سخنرانی رئیس کرسی در سمینار آموزشی فناوری، اخلاق و آینده نظام سلامت

  • 1397/11/16 03:00:00 ق.ظ
  • 0 نظر
  • تعداد نمايش 943
  • بازگشت

رئیس کرسی آموزش و یادگیری الکترونیکی یونسکو در ایران، پروفسور علی اکبر جلالی در سمینار آموزشی با عنوان فناوری، اخلاق و آینده نظام سلامت سخنرانی خواهند کرد. این سمینار در تاریخ 16 بهمن 1397 و به همت معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی گلستان برگزار میشود.
متن کامل سخنرانی متعاقبا در همین سایت بارگزاری خواهد شد.

 

 

سمینار آموزشی ویژه مدیران و کارشناسان مسئول دانشگاه

عنوان: فناوری، اخلاق و آینده نظام سلامت

سخنران: پروفسور علی‏اکبر جلالی

زمان: سه شنبه 16 بهمن ماه 1397 از ساعت 12:30 تا 14:30

مکان:  گرگان سازمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی- سالن شهید آوینی

چکیده سمینار:

تحولات حاصل از فناوری‏های نوین در 20 سال آینده به اندازه 300 سال قبل از آن خواهد بود. به دلیل سرعت فوق تصور گسترش فناوری‏های نوین و تاثیر بسیار زیاد آن در همه ابعاد زندگی انسانها در سطوح مختلف ، باید آمادگی لازم را برای مواجه با آن وضعیت فراهم کرد. در حالی که بخش بزرگی از نظام سلامت کشور با روش‏های سنتی اداره می‏شود، در استان گلستان، برای اولین بار در کشور، اجرای نظام ارجاع الکترونیک و نظام سلامت، با استفاده از فناوریهای نوین بر بستر اینترنت، در حال اجرا می‏باشد و به زودی استان گلستان شاهد تحولات فوق‏العاده‏ای در ارائه خدمات الکترونیکی در این زمینه خواهد بود.

در این سمینار با در نظر گرفتن وضعیت فعلی نظام سلامت در ایران، جدیدترین تحولات حاصل از فناوریهای نوین و روند گسترش آن مورد توجه قرار خواهد گرفت. در ادامه با بررسی بعضی از تجربیات موفق از جمله نظام ارجاع الکترونیک، به راهکارهایی برای برون رفت از وضعیت موجود و هم راستا شدن با مسیری که مورد نیاز نظام سلامت امروز و فردای کشور از طریق آموزش و یادگیری الکترونیکی کارآمد است، پرداخته می‏شود.

درباره سخنران:

پرفسور علی‏ اکبر جلالی، استاد تمام دانشگاه علم و صنعت ایران و استاد پاره وقت دانشگاه ویرجینیای غربی است و سال گذشته به عنوان استاد میهمان در دانشگاه مریلند به تحقیق و تدریس درس اینترنت اشیاء مشغول بوده است. دکتر جلالی بیش از 20 سال است که در حوزه فناوری اطلاعات کشور فعال بوده و مولف و مترجم 54 کتاب، چند صد مقاله و مجری ده‏ها پروژه کاربردی در کشور بوده است. ایشان مجری پروژه بیش از 2500 مدرسه هوشمند در شهر تهران بوده و سابقه عضویت در شورای عالی آموزش و پرورش کشور را دارد. ایشان با انجام بیش از 2500 سخنرانی علمی در کنفرانسها و همایش‏های ملی و بین‏المللی، برنامه‏های رادیو و تلویزیونی، یکی از مروجین مباحث علمی و فرهنگی گسترش فناوری اطلاعات در کشور بوده و هم اکنون رئیس کرسی آموزش و یادگیری الکترونیکی در ایران می‏باشد.

 

 

 

موضوعات مشابه

ارسال نظر

دی ان ان